piątek, 23 marca 2018

ustawienia

Jako, że kocioł 1F z zasobnikiem to zawór do obniżenia temperatury ogrzewania (temperatura CWU wyższa). Podnoszenie temperatury OK, ale tutaj ona stoi prawie cały czas na tym samym poziomie. W tym samym czasie u sąsiada za ścianą (bliźniak) kocioł ustawiony na 31C, a w domu 19-20C.A jaka jest temperatura na powrocie? Czy ktoś mierzył przepływ w pętlach? Może jest zapowietrzona? albo zbyt długie obiegi?
Można też podłączyć ciepłomierz, który wszystko wyjaśni - a przynajmniej to czy piec oddaje deklarowaną moc przy obecnym zużyciu gazu.Piana pewnie zamknieto-komórkowa o lambdzie 0.022 lub 0,021. Opór cieplny takiego ocieplenia to ok. 8,57W/m2K, a wełna ? przy lambdzie 0,036 to co najmniej 30cm a przy 0.040 to ok. 40cm.Moja historia z nieprawidłowo pracującą kotłownią nie ma końca. Kocioł pracuje, mechaniczne udrażnianie kanalizacji ale w domu nie jest ciepło. Przed zagadką garść informacji:
Nikt z szanownych przedmówców nie pomyślał np o wentylacji o której tu ani słowa. W dobrze docieplonych budynkach czasem i ponad połowa energii jest wykorzystywana na potrzeby wentylacji.zanim zaczniesz wypruwać instalację z podłóg zatrudnij kogoś kto wykona audyt energetyczny i wtedy wszystko będziesz miała czarno na białym. Pamiętaj że to ma być audyt a nie świadectwo energetyczne i ma to zrobić inżynier z doświadczeniem a nie "kucharz po przeszkoleniu".
Kocioł CO ACV jednofunkcyjny z zasobnikiem, kondensat. Ogrzewanie 100% podłogówki tj. 240m2. Do tej pory kocioł ustawioną miał temperaturę 34C i to sobie szło w podłogę. Wynik - 13-14C przy tych temperaturach które były na dworze. Zużycie gazu przez 2 miesiące: 233m3.

Teraz, od 4 dni moi "fachowcy" ustawili na piecu temperaturę 56C, pracuje 24h/dobę, na zaworze mieszającym temperatura jest   pogotowie kanalizacyjne Warszawa   obniżana do 38C idącą na podłogę. Osiągnięta temperatura przez 3 dni: 16C. Zużycie gazu: 25m3 na dobę (750m3 miesięcznie wychodzi), czyli 275kWh.

Pytanie moje: jeśli zużyto 75m3 gazu przez 3 dni, osiągając temperaturę 16C (wcześniej było 12.5C) to gdzie się podziało to ciepło? Wyfrunąć nie wyfrunęło. Budynek ze ścianami 3-warstowymi 42cm + 15 cm grafit, 20cm podłoga, 15-18cm piana na dachu.

1 komentarz:

  1. U mnie takimi rzeczami zazwyczaj zajmowali się specjaliści, gdyż ja nie chciałam niczego samodzielnie robić. Za to w międzyczasie czytałam na stronie https://www.dostudni.pl/zbiorniki-przeponowe-czym-kierowac-sie-przy-wyborze,b94.html czym są zbiorniki przeponowe oraz jak wybrać ten właściwy.

    OdpowiedzUsuń